tren

25 Nisan 2014

5. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması-Ödül Töreni

Prof. Dr. Nazmi Kozak  5. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması ödül töreninin Manavgat Club Calimera Serra Palas’da yapılacağını telefonla bildirdiği zaman çok mutlu oldum.

Bu yarışma 2009 yılında Atila Özer’in sağlığında başlamıştı.

2011 yılında onun ölümünden sonra adına ödül konulmuştu. Bu çok güzel bir vefa örneği, çok teşekkür ediyorum.

Bu yarışma Anatolia ( Turizm Araştırmaları Dergisi) , TUYED ( Turizm Yazarları ve Gazetciler Derneği ),  kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Er Yatırım, Club Nera, Club Calimera Serra Palace ve GMC organizasyon sponsorluğunda gerçekleşiyor.

25 Nisan 2014 akşamı Club Calimera  Serra Palas’a geldiğimde Nuran-Cemalettin Güzeloğlu ile karşılaştım. Cemalettin’in ödül aldığını öğrendim, pek çok sevindim. Eski dostlarla karşılaşmak ne güzel.

Ve sonra Belçikalı karikatürcüler Luc Vernimmen ve Provijn Steafaan ı gördüm, kucaklaştık.  Kendilerini 2010 yılında  Kruishoutem  ECC’de Atila’nın ölümünden 6 ay önce açtığı son sergide tanımıştım.

Bu yarışmada “Prof. Atila Özer Özel Ödülü” nü Luc Vermimmen’in kazanmasına çok sevindim. Provijn Stefaan da Mansiyon ödülü kazanmış. ( Sevgili Stefaan Atila Özer için yaptığın karikatür duvarda asılı duruyor.)

20 Nisan 2013 tarihinde Belçikalı karikatürcüler Eskişehir Tebebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç tarafından Eskişehir’e  davet edilmişler, “Belçikalı Karikatürcüler Sergisi” açılmış, “Atila Özer  Karikatürlü Ev” deöğrenciler atölye çalışması yapmışlardı. Bunlar Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın Atila Özer için yaptığı unutulmaz güzelliklerdir.

Ve yine otelde eski bir dost, Romanyalı karikatürcü Pacel Constantin ve eşi ile karşılaştım. Knedilerini Atila’nın sağlığında tanımıştım.

Sonra yeni tanışmalar. ABD ‘den Felipe Galinda, Ukrayna’dan Sergei Semendyaev, ve Arjantin’den Santiago Cornejo.

Güzel dostluklar, güzel bir akşam yemeği , sohbetler, unutulmayacak anılar, anılar..

Vicdan Bulunmaz Özer


YASAL UYARI: Bu sitede yer alan tüm içerik, Prof.Atila Özer Müze Evi'ne aittir. Prof.Atila Özer Müze Evi'nin yazılı izni olmadan, bu içeriğin kopyalanması, imzalı veya imzasız kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.