tren

19 Nisan 2013

Eskişehir Prof. Atila Özer Karikatürlü Ev Açıldı.

Eskişehir’de 3 Kasım 2012 cumartesi günü saat 14:00’de “Atila Özer Karikatürlü Ev” ‘in açılışı yapıldı.

Cumhuriyet gazetesi çizeri Kamil Masaracı’nın önerisi ve koordinatürlüğü ile bu günlere gelindi. Tepebaşı Belediye Başkanı’mız Dt. Ahmet Ataç’ın büyük ilgi ve desteği ile gerçekleşen Karikatürlü Ev’in açılışına Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay ve Eşi Mürüvvet Günay,Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Oktay Ekinci, Arkeolog Prof. Dr. Fahri Işık, başta Beytullah Heper, Atilla Yakşi, Sertaç Ürer, K. Diyar Aydoğdu, Yaşar Arda, Erol Büyükmeriç, Zafer Dilekçi olmak üzere Eskişehirli karikatürcüler, Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner, bize hep destek veren arkadaşlarımız, dostlarımız, sanatseverler ve sevgili Eskişehirliler katıldılar.

En güzeli de, çok sevdiğimiz öğrenciler. Kamil Masaracı’nın söylediği gibi, “Çizdikçe çoğalacağız, çoğaldıkça çizeceğiz.” “Çizdikçe gülelim, güldürelim, gülenler çoğaldıkça dünya da gülsün”.

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanımız Dt. Ahmet Ataç yaptığı konuşmasında, “Atila çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı, Eskişehir için çok şey yaptı. O ilklerin sanatçısı oldu. 1978 yılında Nasreddin Hoca’nın doğduğu köyde karikatür sergisi açtı. Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni ve buna bağlı olarak da Karikatür Müzesi’ni kurdu. Ve son olarak da Dünya Karikatür Müzeleri Birliği’ni kurdu. Atila Özer adı, bu Karikatürlü Ev ile yaşatılacak, çocukların karikatür sanatını sevmeleri sağlanacak ve yeni karikatürcülerin yetişmesine öncülük edilecektir.”.

Ben açılışa gelerek bizi onurlandıran, Sn. Dr. Ömer Faruk Günay ve Eşi Mürüvvet Günay’a, Sn. Dt. Ahmet Ataç’a,sevgili Kamil Masaracı’ya, Okyat Ekinci’ye, Prof.Dr. Fahri Işık’a Tebebaşı Belediye çalışanlarına ve ismini burada sayamadığım dostlarımıza, telefon ederek, e-mail göndererek bizi destekleyen herkese, sonsuz teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.
Vicdan Bulunmaz Özer

Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev

Karikatürlü Ev

Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev
Karikatürlü Ev


YASAL UYARI: Bu sitede yer alan tüm içerik, Prof.Atila Özer Müze Evi'ne aittir. Prof.Atila Özer Müze Evi'nin yazılı izni olmadan, bu içeriğin kopyalanması, imzalı veya imzasız kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.