tren

27 Nisan 2013

Atila Özer Müze Evi Açıldı

Şeker Mahallesi, Lületaşı Sokakta bulunan Karikatür Sanatçısı Prof.  Atila Özer in Müze Evi, ölümünün ikinci yıl dönümünde açıldı.

Bulunmaz, eşi Prof. Atila Özer’in çalışmalarının müzeye dön­üştürüldüğü evde bir açıklama yaptı. Eşinin çalışmalarından her­kesin faydalanmasını istediğini söy­leyen Özer,’ Eşimin karikatürleri herkes tarafından görülsün ve her­kes faydalansın istedim. Dünya Ka­rikatür Müzeleri toplantısında Atila Özer’in doğum günü olan 3 Nisan, Dünya Karikatür Müzeleri Günü ola­rak kabul edildi. Bu da bizim için büyük mutluluk şeklinde konuştu. Açılışa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz
Büyükerşen ise, Atila Özer’in eserlerinin ge­lecek kuşaklara bu evde aktarılacağını söyledi, Büyükerşen, ‘ Eskişehir’de özelliği olan özel bir müze. Atila, Eskişehir’de yetişmiş ve uluslararası yayınlarda karikatürleri yer alan bir sanatçımızdı. Atila ara­mızdan erken ayrıldı. Aynca Eskişe­hir adına yeni bir müzecilik anlayışı kazandırılmış oldu. Muhterem eşine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ise ‘ ‘Vicdan Hanimi tebrik ediyorum. Tümüyle kendi çabasıyla oluşturduğu bir müze oldu. Bir insan kültür hayatına bu kadar güzel katkıda bu­lunabilir, emeklerine sağlık” diye konuştu. Açılış törenine CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, ünlü karikatürist Turhan Selçukün eşi Ruhan Selçuk, Eskişehirli kari­katüristler ve çok sayıda davetli ka­tıldı.

Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı
Müze Evi Açılışı


YASAL UYARI: Bu sitede yer alan tüm içerik, Prof.Atila Özer Müze Evi'ne aittir. Prof.Atila Özer Müze Evi'nin yazılı izni olmadan, bu içeriğin kopyalanması, imzalı veya imzasız kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.