tren

20 Kasım 2012

Vicdan Bulunmaz Özer Karikatür Müzeleri Toplantısına Katılıyor/ Eylül 2012

Vicdan Bulunmaz Özer Karikatür Müzeleri Toplantısına Katılıyor   / Eylül 2012

Eskişehir’deki Karikatür Müzesinin ve Karikatür Sanatını Araştırma Uygulama Merkezinin kurucusu, Karikatür sanatçısı Prof. Atila Özer’in eşi Vicdan Bulunmaz Özer Belçika’da düzenlenen Dünya Karikatür Müzeleri Yöneticileri Toplantısına katılıyor.

Eşinin ölümünden sonra evini müze gibi düzenleyerek Prof. Atila Özer Karikatür Evi olarak sanatseverlere açan Vicdan Bulunmaz Özer konu ile ilgili açıklamasında ” Prof. Atila Özer; dünya karikatür müzelerinin birbirlerini tanımalarını, bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını ve karikatür müzelerinin tanıtımları için aralarında buluşmalarının olmasını çok arzu ediyordu. Hatta yayınlanmış Karikatür Müzeleri diye kitabı vardır. Böyle bir buluşmayı 2009 yılında on ülkedeki karikatür müzeleri yöneticilerini Eskişehir’de biraraya getirmiş hem onların tanıtımları hem de müzelerin sorunlarının konuşulmasını gerçekleştirmişti. Bu toplantılar her yıl bir ülkede toplanarak gelenekselleşti. Bu yıl 4.sü Belçika’nın Kruishoutem Karikatür Müzesinde onyedi karikatür müzesi ve karikatür evi yöneticisiyle toplanmaktadır. Davetli olduğumuz bu toplantıya Prof. Atila Özer Karikatür Evi olarak Deniz Çil ile beraber katılıyoruz. Ülkemizden, Milas Turhan Selçuk Karikatür Evi’nden de Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk ve kurucu yöneticisi ünlü karikatür sanatçımız Kamil Masaracı da katılmaktadır.” bilgileri verdi.


YASAL UYARI: Bu sitede yer alan tüm içerik, Prof.Atila Özer Müze Evi'ne aittir. Prof.Atila Özer Müze Evi'nin yazılı izni olmadan, bu içeriğin kopyalanması, imzalı veya imzasız kullanılması, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.